2013/07/18

Wyprawa w góry tylko dla przygotowanych

buty wspinaczkoweGóry – miejsca piękne, ale również bardzo niebezpieczne. Tutaj bowiem najłatwiej o kontuzje, nadmierne zmęczenie i ciężkie warunki. Wszyscy ludzie, którzy mieli styczność z bardziej wymagającymi szlakami wiedzą o co chodzi, natomiast ci mniej doświadczeni muszą wiedzieć, że górska wyprawa wymaga zdrowia i przede wszystkim odpowiedniego przygotowania pod względem sprzętu. W zależności od tego na jaki typ wyprawy się wybieramy, będziemy potrzebowali innego typu obuwia i ubrania. Ten pierwszy element jednak stanowi podstawę górskiego turysty. Dla tych którzy wybierają się na spacer po szlakach przygotowane zostały buty trekkingowe, natomiast dla bardziej wymagających, lubiących osiągać nowe szczyty zaprojektowane zostały buty wspinaczkowe.


Najpierw nieco o mniej wymagających podróżach. W czasie długiego marszu, który nie raz wymaga większych podejść, nasze nogi, a w szczególności stopy, narażone są duży wysiłek i urazy. Buty trekkingowe dzięki swojej budowie zabezpieczają stopę przed kontuzjami, a użyty materiał nie dopuszcza do przegrzania stopy jednocześnie chroniąc ją od wody. Kompozycja ciekawa i jakże efektywna.

Bardziej wymagający turyści którzy lubią wspinaczkę narażeni są na większe niebezpieczeństwo, więc ich obuwie nabiera jeszcze większego znaczenia. Konieczne będą buty wspinaczkowe, których priorytetowym zadaniem jest zapewnienie doskonałej przyczepności stopy do podłoża. Dodatkowo ich solidna konstrukcja zapewnia możliwość umieszczania stóp w szczelinach i półkach skalnych, a dodatkowo użytkownicy otrzymują większy komfort.


Reasumując, zarówno buty trekkingowe, jak i buty wspinaczkowe są punktem wyjścia, od którego wyprawa w góry powinna być przygotowywana. Jest to podstawa każdego turysty i wybierając się na szlak bezwarunkowo należy o tym pamiętać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz