2014/02/13

Tatrzańskie wyprawy górskie od podszewki

wyprawy górskie
Tatrzańskie wyprawy górskie cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ Świnica, Kościelec czy nawet Giewont stanowią naprawdę atrakcyjne miejsca i są jednoczesnym wyzwaniem dla turystów spragnionych adrenaliny.
Czy jednak zdecydowanie o wybraniu się na takowe będzie nas kosztować krocie? A może wystarczy zabrać nań sprzęt, z którego korzystamy na co dzień? Te pytania dręczą niedoświadczonych turystów, ale mimo to wymagają nieustannego odświeżania. Okazuje się bowiem, że nie jesteśmy zbytnio wprawieni we właściwym zrozumieniu idei, jaka powinna towarzyszyć nam zawsze, gdy na wyprawy górskie postanowimy się wybrać. Oto zatem pierwsza rada – wyposażenie w Tatrach powinno być trwałe i spełniać podstawowe właściwości w zakresie bezpieczeństwa.Tatrzańskie wyprawy górskie, a pierwsza pomoc
Pomijając jednak szczegółową kwestię wyposażenia turystycznego, warto tu przybliżyć sobie tu zagadnienie pierwszej pomocy. Otóż przede wszystkim trasa, którą wybierzemy, musi być wcześniej odpowiednio zapoznana. Jakie niebezpieczeństwa tam na nas czyhają, co się może zdarzyć i gdzie będziemy doświadczać niebezpieczeństw? To wszystko warto zweryfikować. Po drugie, chociaż wyprawy górskie w Polsce są raczej bezpieczne, gdy już coś się stanie trzeba mieć: a) apteczkę pierwszej pomocy, b) wiedzę na temat wzywania pomocy. Jak inaczej pomóc kompanowi w potrzebie? No właśnie, dlatego dochodzimy do puenty, która niektórych może zaskoczyć, ale która stanowi fundament bezpiecznego poruszania się po Tatrach. Otóż niezwykle ważna jest wiedza teoretyczna.

1 komentarz: