2014/07/09

Ubezpieczenie turystyczne – pamiętajmy o bezpieczeństwie


ubezpieczenie turystyczne

Rozpoczynamy sezon wakacyjny, przed wieloma z nas długo planowane wczasy. W ferworze przygotowań, zakupów i pakowania, nie zapomnijmy o bezpieczeństwie. Zagraniczny wyjazd wymaga dodatkowego ubezpieczenia, zadbajmy o nie zawczasu, aby móc w pełni cieszyć się wakacjami i wypoczywać, nie martwiąc się o nic.

Podstawowe ubezpieczenie podróżne gwarantuje karta EKUZ – Europejska karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Mogą ją bezpłatnie uzyskać osoby ubezpieczone bądź ich opiekunowie. Zapewnia ona podstawowe ubezpieczenie podróżne za granicą. Wniosek o wydanie karty możemy pobrać w najbliższej placówce bądź w internecie na stronie NFZ. Wypełniony dokument wraz z dowodem potwierdzającym ubezpieczenie składamy osobiście bądź wysyłamy mailowo.
EKUZ gwarantuje głównie możliwość skorzystania w innym kraju UE ze świadczeń medycznych nagłych w razie wypadku, złamania czy zawału serca i niezbędnych z medycznego punktu widzenia. Zapewnia szybsze uzyskanie zwrotu kosztów leczenia.

Ubezpieczenie turystyczne EKUZ to nie wszystko

Ubezpieczenie EKUZ nie jest jednak wystarczające. Chcąc zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, powinniśmy wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, na mocy którego będziemy mogli bezpłatnie skorzystać z leczenia za granicą, uzyskać ochronę od nieszczęśliwego wypadku czy kradzieży mienia a nawet zagwarantować sobie zwrot kosztów w przypadku anulowania biletu lotniczego czy odwołania noclegu.
Wybierając ubezpieczenie turystyczne, porównajmy różne oferty i wybierzmy najkorzystniejszą. Studenci mogą również skorzystać z legitymacji studenckich typu ISIC czy Euro26 zapewniających dodatkowe zniżki w kraju i za granicą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz