2014/10/01

Co jeśli nie Włochy? Narty w Dolomitach


włochy narty

Powodów jest wiele. Przepiękne otoczenie, ciepłe promienie słońca, dobra infrastruktura i świetne stoki. To wszystko sprawia, że Polacy na swój ulubiony narciarski kurort często wybierają Włochy. Narty to nie wszystko, ważny jest tez klimat. Podczas niektórych sezonów byliśmy najliczniejszą grupą turystów odwiedzających tamtejsze regiony. Który z nich warto wybrać, aby znaleźć najlepsze stoki? Gdzie jest tłoczno, a gdzie unikniemy kolejek do wyciągów?


Bardzo popularna – i nie bez powodu – jest ostatnio Lombardia. Jest to najbogatszy i najbardziej rozwinięty gospodarczo region Włoch. Jego stolicą jest Mediolan. Główne ośrodki narciarskie to Livigno oraz Bormio. Pierwszy to bardzo dobre stoki, rewelacyjny snowpark na Mottolino i nieprzemierzone tereny do jazdy poza przygotowanymi trasami. Drugi zaś słynie z legendarnego stoku Stelvio, gdzie co roku odbywa się tu Zjazd zaliczany do Pucharu Świata. Oprócz Alp warto zobaczyć malownicze jezioro Garda.

Nieco mniej popularnym, bo bardziej oddalonym od Polski ośrodkiem narciarskim jest Piemont. Znajduje się tu ponad 50 małych i dużych ośrodków narciarskich. Najważniejsze regiony to Monte Rosa i Via Lattea. Najsłynniejszym zaś ośrodkiem narciarskim w Piemoncie jest Sestriere. Jest Położone na wysokości ponad 2000 m. i zawsze daje gwarancję śniegu. Tak w zimie jak i w wiosenne miesiące.

Ciekawym regionem jest także Veneto z legendarna stacją Cortina d'Ampezzo położoną w drogiej arystokratycznej miejscowości. Veneto to ponad 30 ośrodków narciarskich położonych w Dolomitach, wśród których dużą popularnością cieszą się dwa połączone wyciągami ośrodki – Arabba i Marmolada.

To tylko niektóre spośród atrakcyjnych regionów narciarskich w tym kraju. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie wybrać się w tym sezonie, weź pod uwagę Włochy. Narty na dach i w drogę! Z perspektywą prawdziwego białego szaleństwa warto jechać nawet do Piemontu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz