2014/11/06

Wyprawy w Himalaje pasją najwytrwalszychWiększość z nas lubi chodzić po górach. Z zadowoleniem zdobywamy szczyty Tatr czy Beskidów. Ale czy choć raz przyszło Ci  do głowy, jak by to było, gdyby wybrać się na dłuższą wyprawę? Są tacy, dla których prawdziwą pasją jest trekking w Himalajach - wymagający siły, wytrwałości i odpowiedniego przygotowania.
Na wstępie musimy zaznaczyć, iż nie namawiamy do tego typu wypraw osób, które zajmują się turystyką hobbystycznie. Zachęcamy jedynie do zainteresowania się tematem himalaizmu, który jest bliski większości podróżników, choćby z racji możliwości oglądania pięknych zdjęć, które wykonują podróżnicy na najwyższych szczytach Ziemi

Owe najtrudniej dostępne wierzchołki to tak zwana Korona Ziemi. Zaliczamy do niej najwyższe szczyty świata. Ich zdobywanie wymaga nie lada samozaparcia i bardzo długich przygotowań, natomiast śmiałków nie brakuje. Są nawet specjalistyczne firmy i biura podróży organizujące tego typu wyprawy prowadzone przez doświadczonych alpinistów i himalaistów.

Wyprawy w Himalaje należą do najtrudniejszych i najbardziej wymagających. Na wysokich szczytach klimat jest niezwykle ciężki i nie każdy jest w stanie wytrzymać panujące tam temperatury. Dodatkowo zagrożenie lawinowe wymaga odbywania specjalnych kursów z samoratownictwa. Każdy kto decyduje się na taką wyprawę, musi być świadom ryzyka, z którym się ona wiąże.

Jednak jest coś, co ciągle pcha himalaistów w góry. Cóż to takiego? Oczywiście prawdziwa pasja i miłość do przygody. Dla nich niejeden podróżnik gotów jest poświęcić bardzo wiele. Dzięki temu możemy podziwiać filmy i zdjęcia z ośmiotysięczników. Dzięki temu ludzka stopa stanęła na Mount Everest.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz