2015/02/04

Ach te wycieczki rowerowe!


rowery 29er

Wiosna już za pasem. Z pewnością niedługo wyjmiesz rower z garażu i zaplanujesz pierwszą wyprawę. Jeśli lubisz dalekie podróże lub wycieczki po górach, powinieneś zadbać o właściwe wyposażenie. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jakie rowery są najlepsze do podróżowania.


Na długie wyprawy najlepszą propozycją bezie rower trekkingowy. Nadaje się on do jazdy tak po nawierzchniach utwardzonych, jak i po drogach nieutwardzonych. Możesz pokonywać na nim leśne ścieżki i przemierzać kilometry asfaltowych dróg. Najważniejsze zaś, że będziesz mógł zabrać ze sobą dużo bagażu. Rowery trekkingowe umożliwiają montowanie przyczepek, bagażników i koszy. Są też bogato wyposażone. Często od razu kupisz je z koszami i bagażnikami, a nawet torbami czy sakwami. Na wyposażeniu mają również błotniki, lampki i wszystko to, czego możesz potrzebować w podróży.

Jeśli lubisz wycieczki krótsze, ale bardziej intensywne - i preferujesz jazdę typowo terenową, powinieneś wybrać rower górski. Ciekawą propozycją są rowery 29er, które umożliwiają jeszcze łatwiejsze pokonywanie przeszkód na drodze i trudnego terenu.

Rowery 29er są budowane na większych kołach niż standardowe rowery górskie. W tym przypadku średnica koła wynosi 29 cali – a nie 26, jak w opcji tradycyjnej. Duże koła dają większą stabilność i łatwiejsze pokonywanie kamieni, gałęzi czy innych przeszkód, które możemy spotkać na drodze. Rowery 29er na asfalcie pozwalają na łatwiejsze utrzymanie prędkości oraz szybsze podjeżdżanie pod górę.


Jak widać, możesz zrobić całkiem sporo, by odpowiednio przygotować się do rowerowych wycieczek. Jeśli planujesz w tym sezonie zakup nowego roweru, dokładnie określ, do jakich celów zamierzasz go używać i na jakie trasy jeździsz najczęściej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz