2015/04/09

Wycieczka do Stolicy

apartamenty noclegi arszawa
Jeśli jeszcze nie zwiedziłeś Warszawy, nie zastanawiaj się. To jedno z miejsc, które powinien odwiedzić każdy Polak. Nasze dziedzictwo, historia – i wiele ciekawych miejsc do zobaczenia. Dziś podpowiemy, co warto zobaczyć w Stolicy, gdy wybierzemy się na wycieczkę oraz jak zorganizować wyjazd.


Być może nie lubisz tłoku, dużych miast i zatłoczonych ulic. Wtedy w Warszawie poczujesz się być może przytłoczony. To uczucie szybko jednak minie, gdy dostaniesz się na starówkę. Będziesz mógł podziwiać pięknie odnowione kamienice i malownicze uliczki, a także wspaniały rynek.

Z calą pewnością powinieneś odwiedzić Pałac w Wilanowie. W 1994 zespół pałacowy w Wilanowie Królewskim wraz z Morysinem został uznany za pomnik historii. Wraz z otaczającym go parkiem oraz zabudowaniami zachował jednakową formę architektoniczną mimo zaborów, wojen i okupacji. Jest to zatem jeden z prawdziwych reliktów przeszłości.

Jeśli jedziesz z dziećmi lub nie masz cierpliwości do zwiedzania, nie decyduj się na przewodnika. Wycieczka może trwać bardzo długo, a komentarze historyczne mogą dla najmłodszych być delikatnie mówiąc – nużące.

Bardziej barwnym muzeum jest warszawskie Muzeum Powstania Warszawskiego. To miejsce, które musisz odwiedzić obowiązkowo – także jeśli jesteś z dziećmi. Muzeum jest interaktywne i inne niż te, które znamy z wycieczek szkolnych. Pozwala zetknąć się z historią w sposób żywy i pasjonujący i doświadczyć jej niemal na własnej skórze. Odwiedzimy w muzeum są niezapomnianym przeżyciem i lekcją dla każdego.

Hotele, apartamenty, noclegi – Warszawa a zakwaterowanie


W stolicy praktycznie nie sposób zobaczyć wszystkiego w jeden dzień. Na szczęście do wyboru masz liczne hotele, apartamenty, noclegi.Warszawa pod tym względem daje szerokie spektrum wyboru, tak jeśli chodzi o ceny – jak jeśli chodzi o wymagania odnośnie zakwaterowania. Apartamenty, noclegi Warszawa wcale nie muszą być bardzo kosztowne. Nawet w centrum możesz znaleźć ciekawą propozycję w sam raz na jedną, dwie noce.


Zachęcamy zatem przynajmniej do wycieczki weekendowej. Podczas niej będziesz mógł zobaczyć wszystko, co Polak zobaczyć powinien. Spacerując ulicami miasta, w którym odbyło się powstanie, odwiedzając muzeum i podziwiając stare kamienice, cofniesz się w czasie i lepiej zrozumiesz klimat minionych dni.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz