2015/10/01

Gdzie byliśmy w tym roku?

Dubrovnik, Chorwacja
Lato już z nami i najpewniej urlop też, dlatego w dzisiejszym wpisie kilka statystyk. Sprawdzimy, jaki kierunek Polacy obierali najczęściej decydując się na wakacyjny odpoczynek.

Dobra wiadomość jest taka, że coraz więcej z nas, bo już  ponad połowa Polaków zdecydowała się na wyjazd podczas urlopu. Gdzie w takim razie podróżowali Polacy?


Większość z tej grupy pozostaje jednak w Polsce. Najwięcej wybiera Bałtyk, około 40% tej grupy decyduje się na wyjazd w góry. Okazuje się jednak, że wakacje w kraju wcale nie muszą okazać się tańsze od tych za granicą. Wypoczynek "all inclusive" nad polskim morzem to wydatek rzędu 2000 zł na osobę.

Za taki "luksusowy urlop" mniej zapłaciliśmy na przykład w Chorwacji bo średnio ok. 1600 zł. To pewnie jeden z czynników, że to właśnie tam Polacy wyjeżdżali najchętniej, decydując się na urlop za granicą.

NKolejne europejskie kurorty cieszące się sporą popularnością to Bułgaria oraz Grecja, przed wyjazdem tam, nie powstrzymał nas nawet panujący kryzys.

Polacy nie odpoczywają zbyt długo, tylko 11% z nas decyduje się na 3-tygodniowy urlop, najwięcej z nas bo 35% decyduje się na 2 tygodnie, a aż 31 % na wakacjach spędziło jedynie tydzień.

Na koniec pewnie zaskakująca informacja. Otóż, najczęściej odwiedzanym krajem przez Polaków w te wakacje są .... Niemcy. Na kolejnych miejscach plasują się Chorwacja, Czechy, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania. Zapewne spowodowane jest to wyjazdami w odwiedziny do rodziny przebywającej na emigracji.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz