2015/09/24

Sporty wodne idealne na wakacje


skimboard

Co prawda sezon wakacyjny dobiegł już końca, jednak wielu z nas ma jeszcze przed sobą wyjazdy last minute na zagraniczne plaże. Wrzesień to doskonały moment na takie wojaże. U nas roni się już chłodniej, natomiast są miejsca, w których lato trwa, a ceny idą w dół. jak urozmaicić sobie czas na plaży? Oczywiście sortami wodnymi, które zawsze polecamy naszym czytelnikom.
Jeżeli nie chcesz dużo inwestować w sprzęt ani w wypożyczanie - nie czujesz też zbytniej chęci do podejmowania nauki skomplikowanych technik - z pewnością do gustu przypadnie Ci skimboard. Jest to dyscyplina, w której wystarczy prosta konstrukcyjne, niedroga deska - do wypożyczanie w większości wypożyczalni. Nie potrzebujesz specjalistycznej odzieży, butów ani żadnych innych dodatków. Wystarczy plaża i dostęp do brzegu.

Naukę zaczynasz na płyciźnie. Nie musisz mieć zatem żadnych dużych umiejętności. na dobór sprawę nie musisz nawet umieć pływać. Kiedy już wyczujesz swój skimboard i nauczysz się ślizgać, może przystąpić do nauki trików. Jest to doskonała zabawa na długie godziny na plaży.

Za granicą możesz również z powodzeniem uprawiać tradycyjny surfing. Tuta już będziesz jednak musiał zmierzyć się z falami. Jeśli wolałbyś skorzystać przy tym z pędnika, pewnie zdecydujesz się na windsurfing. jeżeli zaś szukasz rozwiązań bardziej niestandardowych, możesz pokusić się, by sprawdzić soje siły w kitesurfingu. To ekstremalna odmiana surfingu, w której pędnikiem jest unoszący się w powietrzu latawiec.

Uprawianie kitesurfingu wymaga już jednak większych umiejętności, siły i oczywiście bardzo profesjonalnego sprzętu. Raczej nie podejmiesz tez nauki sam i będziesz musiał oddać się w ręce dobrego instruktora.

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od swojej wakacyjnej rozrywki. Wśród wspaniałych sportów wodnych znajdziesz te mniej i bardziej czasochłonne. W każdym przypadku Twoją wierną towarzyszką na letnich wakacjach może być deska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz