2017/01/02

Najlepsze trasy na narty biegowe w Polsce

narty biegowe
Jeszcze do niedawna zupełnie nieznane, narciarstwo biegowe obecnie staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportową uprawianą w okresie zimowym przez Polaków. Może to zasługa sukcesów Justyny Kowalczyk, a może fakt że w przeciwieństwie do klasycznego narciarstwa zjazdowego lub snowboardu jest to sport stosunkowo bezpieczny, w którym stosunkowo rzadko dochodzi do wypadków i kontuzji. Z tego powodu narty biegowe wybierają najczęściej rodziny z małymi dziećmi i osoby, którym zależy na poprawie kondycji bez narażania się na ryzyko groźnego upadku. W miarę wzrostu popularności narciarstwa biegowego powstaje coraz więcej tras. Które z nich są najlepsze?

Zdecydowanie jednymi z najbardziej widokowych tras na narty biegowe są te na Podhalu. Jedną z popularniejszych jest ta znajdująca się w Kirach, około kilometra od wylotu Doliny Kościeliskiej. Równie chętnie odwiedzana jest poprowadzona w pięknej scenerii 10 km trasa Chochołów - Siwa Polana, lecz każdy doświadczony narciarz biegowy kieruje się pod skocznię, by tak jak Justyna Kowalczyk pobiegać na trasie należącej do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.
narty biegowe
Jeśli planujemy wypad na narty biegowe, wcale nie musimy jechać w Tatry! Równie ciekawe trasy znajdziemy także w Sudetach. Wszystkim dobrze znana trasa na Polanie Jakuszyckiej dzięki sprzyjającemu klimatowi i dobrym warunkom śniegowym jest także jednym z najlepszych miejsc na biegówki nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie. Dodatkową zaletą tej lokalizacji jest fakt, że łączna długość tras w Jakuszycach wynosi aż 100 km! Równie ciekawa trasa znajduje się w Zieleńcu, a dokładniej w Lasówce. Blisko 200 km tras wytyczono na terytorium Polski i Czech.
Z ciekawych lokalizacji narty biegowe 20 km trasa znajduje się w sercu Wysokich Bieszczadów, w Wetlinie. Mieszkańcy Krakowa także nie mogą narzekać na brak miejsc do uprawiania sportów zimowych. Znajdujące się nieopodal trasy w Paczółtowicach i na Magurze Małastowskiej są bardzo chętnie odwiedzane zarówno przez początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. Z kolei mieszkańcy Śląska mogą skorzystać z tras wytyczonych na przełęczy Kubalonka, między Wisłą a Istebną. Ośrodek dysponuje 18 km tras, które przygotowane są zarówno pod technikę klasyczną jak i łyżwę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz