2013/10/15

Ciepłe śpiwory na każdą wyprawę


śpiwory

Jeśli mamy na myśli ciekawe pomysły na dalsze wyjazdy, które nie zawsze muszą wiązać się ze sporymi wydatkami, to nie sposób zapomnieć o namiotach i możliwości snu w nich. Takie „noclegownie” można zabrać ze sobą wszędzie, potem tylko trzeba je rozłożyć i tyle. Ale nie to jest tematem dzisiejszych rozważań, tylko śpiwory. Pamiętajmy, że w nocy zawsze jest zimniej – nie dość że temperatura spada (szczególnie teraz, gdy lato już za nami), to jeszcze ciało ulega pewnemu wychłodzeniu. Dlatego konieczne staje się dodatkowe wyposażenie, które to zapewni nam adekwatne warunki do outdoorowego snu.

Obecne śpiwory nie stanowią już takiego balastu jak miało to miejsce niegdyś, kiedy taki dodatek zajmował nam cały plecak. Dziś to już tylko małe i skompresowane etui, a sam śpiwór również nie musi być wielki i puchowy – i tak zapewni nam wymagane ciepło. Oczywiście mowa tutaj o tych ciekawszych modelach, które pomimo cienkiej warstwy są w stanie wytrzymać nawet ujemne temperatury. To wszystko odbija się na naszym organizmie i komforcie snu, który chyba każdy z nas sobie ceni.

Porządne śpiwory to gwarancja ciepła i efektywnego snu


Sytuacja nabiera jeszcze większego znaczenia kiedy wybieramy się w góry. Nawet ci mniej doświadczeni wiedzą, że tamtejsze warunki bywają bardzo zmienne i kapryśne, bo zazwyczaj kończy się mocnym ochłodzeniem. Bezdyskusyjnie niezbędne stają się śpiwory, które będą w stanie zapewnić nam ciepło. Jak już wspomniałem, teraz to tylko z pozoru „cienkie pokrywy”, które potrafią chronić przed chłodem, wilgocią i terenowymi warunkami. Chodzi o to, że zyskujemy tutaj również wygodny produkt, do którego można mieć zaufanie. Wygoda w czasie snu to podstawa, jeśli myślimy o dalszej wędrówce nazajutrz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz