2013/11/19

Kilimandżaro – tego jeszcze nie było!


Kilimandżaro

Ostatnimi czasy tak pisałem o standardowych wycieczkach, niezbędnych akcesoriach i pomysłach na jakieś wyjazdy. Dziś postanowiłem nieco poszaleć i napisać o ekstremalnej wycieczce, a w zasadzie to wyprawie, jakiej celem głównym jest szczyt Kilimandżaro. Wszystko brzmi trochę abstrakcyjnie, bo to przecież nie dość że jest tak daleko, to jeszcze sama wspinaczka jest niebezpieczna, wyczerpująca, na tyle że poradzą sobie tylko najlepsi.

No i kiedyś faktycznie tak było, że takie wycieczki nie należały do ogólnodostępnych przyjemności, gdyż po prostu nie było możliwości. Dziś stan ten diametralnie się zmienił, gdyż na Kilimandżaro może wybrać się dosłownie każdy – oczywiście sprawny fizycznie i zdeterminowany człowiek. Skąd taka zmiana? Chodzi o to, że teraz istnieje masa wypraw zorganizowanych, gdzie możemy się swobodnie zapisać i wyjechać na podróż swojego życia.

Wycieczka na Kilimandżaro a finanse i bezpieczeństwo


Oczywiście trzeba również być świadomym tego, że Kilimandżaro to nie są przelewki. Taka podróż może nas nieco kosztować, ale pomyślmy ile wydamy na zwykłe wakacje za granicą, nad morzem w klimacie all inclusive. Na pewno wyjdzie tego nie wiele mniej, a za to wspomnienia pozostają niesamowite. Co jeszcze tyczy się bezpieczeństwa – każdy uczestnik zostaje przeszkolony i jest cały czas pod baczną uwaga opiekunów grupy, którzy nieustannie czuwają nad przebiegiem wyprawy i zachowaniem zasad całkowitej ostrożności. W każdym razie...jeszcze nie słyszało się o żadnym wypadku. Ostrożność przede wszystkim, zaangażowanie oraz ambicja, a reszta przyjdzie już sama.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz