2014/12/04

A może autobus do Londynu?


autobus do londynu

Nasi rodacy w ostatnich latach podróżowali do Londynu raczej głównie w celach zarobkowych. Tymczasem jest to piękne, niezwykle atrakcyjne turystycznie miasto. Warto je zwiedzić, nawet jeśli jesteśmy w Anglii z innej okazji.
Wsiadając w autobus do Londynu, pomyśl nie tylko o zakwaterowaniu i wyżywieniu, ale przede wszystkim - o tym, co zobaczysz w tym wyjątkowym mieście. Jest co zwiedzać - Londyn, po Moskwie i Stambule jest największym miastem Europy. Jest większy od Paryża. To też największe miasto Unii Europejskiej.

Duży obszar Londynu jest też pełny atrakcji turystycznych, zabytków i miejsc, które warto zobaczyć. Wśród nich wymienić należy z calą pewnością między innymi:


  • Katedrę św. Pawła. Znajduje się ona w centrum Londynu nazywanym The City. Powstała w latach w latach 1675-1710. Charakteryzuje się monumentalną kopułą o średnicy 50 metrów i wadze 700 ton. W jej wnętrzu katedry znajduje się kilka galerii sztuki.  
  • Pałac Buckingham. To oficjalna siedziba monarchów brytyjskich oraz największy na świecie pałac królewski wciąż pełniący swoją pierwotną funkcję. Pewna część Pałacu jest udostępniona zwiedzającym. 
  • Tower of London. Budowla pełniąca niegdyś funkcje obronne oraz i pałacowe. Budynek był także więzieniem, miejscem egzekucji, mennicą, arsenałem i skarbcem.   
  • Muzeum Brytyjskie. Prezentowane są tam eksponaty z przekroju ludzkiej cywilizacji od czasów prehistorycznych po współczesność. Do najpopularniejszych zaliczany jest kamień z Rosetty, rzeźby z Partenonu, skarb Sutton Hoo, skarb z Mildenhall i waza Portlanda.
To tylko niektóre z miejsc, które wprost musisz zobaczyć, będąc w stolicy Wielkiej Brytanii. pamiętaj o tym, wsiadając w autobus do Londynu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz