2015/03/04

Wyjazd na narty – o czym musimy pamiętać?Sezon narciarski powoli dobiega końca i jeśli chcesz jeszcze zaszaleć na stoku, teraz jest na to ostatni moment – szczególnie jeśli zdecydowałeś się na jeden z naszych krajowych kurortów. W dzisiejszym wpisie przypomnimy, co powinieneś ze sobą zabrać i jak si przygotować, aby wypoczynek był bezpieczny i udany.


Po pierwsze potrzebujesz dobrego, dostosowanego do swoich umiejętności sprzętu. To truizm, jednak osoby początkujące często zapominają, że niewłaściwe dopasowanie nart czy butów może nie tylko ograniczyć wygodę i przyjemność z jazdy – ale także stanowić niebezpieczeństwo. Niezwykle ważne są wiązania. Muszą być dobrze ustawione do wagi i oczywiście w pełni sprawne. Nietrudno sobie wyobrazić, co stałoby się, gdyby puściły podczas jazdy lub gdyby nie wypięły nart podczas upadku.

Aby wyjazd na narty był w pełni bezpieczny, zaopatrz się również w kask. Nie zawsze o nim pamiętamy – i nie zawsze chętnie go nosimy. Ochrona głowy jest jednak niezwykle istotna, a wypadki podczas których dochodzi do jej urazów – nalezą do najbardziej niebezpiecznych.

Wyposaż się w ciepłą i wygodną odzież. Najlepiej wybierać tę dobrej jakości. Jeśli nie chcesz, by wyjazd na narty zakończył się chorobą, twoje ubranie powinno być nieprzemakalne. Kup sportowa kurtkę z membraną oraz spodnie narciarskie. Zwykłe zimowe okrycie wierzchnie, nawet to puchowe i wysokiej jakości – do jazdy na nartach się nie nadaje.

Zawczasu sprawdź informacje dotyczące warunków narciarskich w rejonie, do którego się wybierasz. W naszym kraju klimat jest kapryśny – szczególnie w górach. Nawet jeśli na dole pogoda jest wymarzona, na stoku sytuacja może przynieść zaskoczenie.


Wyjazd na narty to nie zwykła wycieczka. Wymaga on większego przygotowania. Lepiej wszystko dobrze przemyśleć i przygotować – niż później żałować i spędzać czas w hotelowym pokoju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz